Jako Partner Premium międzynarodowej konferencji Forum Holzbau Polska przyczyniamy się do poszerzania wiedzy z zakresu nowoczesnego budownictwa drewnianego.
Chcąc realizować nowoczesne budynki z drewna, w których wykorzystuje się najlepsze walory tego ekologicznego surowca, niezbędna jest wiedza, jak prawidłowo przeprowadzać takie inwestycje na każdym z etapów – począwszy od projektu, poprzez obliczenia wytrzymałościowe, dobór odpowiednich materiałów, aż do procesu budowy. STEICO doskonale zna się na budownictwie drewnianym, dlatego dzielimy się posiadaną wiedzą, a nasi eksperci wskazują najbardziej efektywne rozwiązania i radzą, jak ustrzec się przed błędami. Doskonałą okazją do tego, aby zaprezentować atuty innowacyjnego systemu materiałów konstrukcyjnych i termoizolacyjnych STEICO było Forum Holzbau Polska 2020, które odbyło się w dniach 5-6 października w Jachrance. Była to IV edycja w Polsce tej międzynarodowej konferencji, której patronujemy od początku, jako Partner Premium.
STEICO było jednym z wystawców na towarzyszącej konferencji prezentacji praktycznych rozwiązań dla budownictwa drewnianego. Naturalny system budowlany STEICO jest jedną z odpowiedzi na pytanie, jak budować szybciej, energooszczędnej i zapewnić mieszkańcom budynków zdrowy i optymalny klimat przez cały rok. Nasi doradcy zachęcali do zapoznania się z wytrzymałymi materiałami konstrukcyjnymi w postaci belek dwuteowych i forniru klejowego warstwowo LVL oraz materiałami termoizolacyjnymi z włókien drzewnych o doskonałych parametrach izolacyjnych i niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Wszystkie te walory pozwala wykorzystać technologia prefabrykowanego budownictwa drewnianego, dzięki której możemy budować bezpiecznie, trwale, znacznie wygodniej i szybciej, co udowodniliśmy podczas montażu domu z systemowych prefabrykatów STEICO w Lubaszu, który zajął zaledwie dwa dni.
Formuła Forum Holzbau Polska łączy przestrzeń wystawienniczą z fachowymi sesjami wykładowymi. Podczas jednej z prelekcji, których mogli wysłuchać uczestnicy konferencji, przedstawiona została inwestycja – Osiedle Zachodnie, na którym firma domyidachy zrealizowała 37 domów wybudowanych w technologii STEICO. Są to budynki o powierzchni 200 m2 z poddaszem użytkowym mieszczącym aż 4 sypialnie. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Wszystkie domy zostały wykonane w standardzie energooszczędnym.