Kancelaria leśna dla Nadleśnictwa Bierzwnik to pierwszy budynek prefabrykowany z elementów wyprodukowanych w fabryce STEICO. Parter budynku został zmontowany z 21 gotowych elementów ścian zewnętrznych i wewnętrznych, których prefabrykacja zajęła 24 godziny.

W Nadleśnictwie Bierzwnik, należącym do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, powstała nowa kancelaria leśna. Obiekt biurowy przeznaczony do przyjmowania interesantów został wykonany przez lokalnego wykonawcę, który podejmował się już podobnych realizacji. Po raz pierwszy jednak do budowy zastosowano również gotowe elementy prefabrykowane, wykonane na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych w Zakładzie STEICO w Czarnkowie.

Parter budynku, którego powierzchnia użytkowa wynosi 60,3 m2, został wykonany z prefabrykatów – 13 elementów ścian zewnętrznych i 8 elementów ścian wewnętrznych. Prefabrykacja wszystkich 21 elementów w hali produkcyjnej trwała 24 godziny, a po dostarczeniu na plac budowy do ich zmontowania wystarczyło 10 dni. Ponieważ jedna ze ścian szczytowych nowej kancelarii znajduje się bardzo blisko lasu, została wykonana w standardzie ppoż. REI60. 

Kolejne 4 dni zajęła konstrukcja stropu i dachu w systemie STEICO, które były wykonane bezpośrednio na placu budowy z wykorzystaniem elementów belek dwuteowych STEICOjoist, belek z fornirowanego drewna warstwowego STEICOLVL oraz płyt dachowych STEICOuniversal.