OCHRONA PRZED UPAŁEM
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że upalne letnie dni z temperaturą powyżej 30°C na całym świecie występują coraz częściej, także
w Polsce, nic więc dziwnego, że ochrona przed upałami staje się coraz ważniejsza. W tym przypadku najbardziej liczy się właściwość materiału: pojemność cieplna; najprościej mówiąc, zdolność termoizolacji do akumulacji ciepła. Latem szczególnie nagrzewają się powierzchnie dachowe, ponieważ dach wystawiony jest najbardziej na działanie słońca. Tutaj system budowlany STEICO oferuje rozwiązanie: ze względu na dużą gęstość materiałów termoizolacyjnych i wynikającą z tego wysoką zdolność do akumulacji ciepła, nasz system budowlany latem prawie nie wpuszcza ciepła do domu. W ciągu dnia ciepło jest buforowane w termoizolacji przez wiele godzin. Dach STEICO akumuluje ciepło w ciągu dnia i oddaje je ponownie w nocy – bez drogiej w utrzymaniu klimatyzacji.

Dobra termoizolacja zawsze chroni również w upalne dni.
Materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych mają najwyższą zdolność akumulacji ciepła spośród wszystkich materiałów termoizolacyjnych. Dzięki temu są liderem w dziedzinie ochrony przed letnim upałem.