HISTORIA FIRMY STEICO

Korzenie polskiej produkcji STEICO sięgają roku 1960. Przez ten okres czasu STEICO można uznać za przykład rozwoju
firmy z sukcesem.

Dzisiaj STEICO posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce, gdzie zatrudnia 1500 pracowników. Z rocznym obrotem
1,2 mld PLN STEICO jest największym producentem materiałów termoizolacyjnych z włókna drzewnego oraz pionierem
w produkcji drewnopochodnych materiałów konstrukcyjnych.

 

DOŚWIADCZENIE
STEICO jest światowym liderem w produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych i jednym z wiodących producentów innowacyjnych konstrukcji drewnopochodnych. Nasze produkty od dziesięcioleci sprawdzają się w setkach tysięcy budynków w całej Europie. STEICO oferuje swoim klientom ekologiczne produkty budowlane wykonane z surowców odnawialnych. W swojej trzydziestoletniej historii stał się dostawcą ekologicznego systemu budownictwa mieszkaniowego i motorem innowacji na rynku. STEICO jest jedynym producentem w branży, który oferuje zintegrowany, naturalny system budowlany, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne w całości się uzupełniają.
W STEICO wieloletnie doświadczenie idzie w parze z nowoczesną produkcją i technologią – do produkcji innowacyjnych, ekologicznych
i wydajnych materiałów budowlanych. Znana z przyjaznych dla środowiska materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych, grupa STEICO produkuje również drewno klejone fornirowo STEICO LVL, belki dwuteowe i płyty pilśniowe. System uszczelniający STEICO uzupełnia już w całości ofertę. Oznacza to, że całą przegrodę od konstrukcji przez termoizolacje aż do uszczelnień otrzymujemy od jednego producenta – STEICO. Doskonała jakość jest Naszym najwyższym priorytetem.

Produkcja przebiega w pełni zautomatyzowanych procesach produkcyjnych, wszystkie produkty STEICO są zgodne z europejskimi przepisami budowlanymi. Ponadto niezależne instytuty ds. badań materiałów budowlanych, monitorują ścisłą zgodność z aprobatami nadzoru budowlanego. Certyfikowany system zarządzania jakością w przedsiębiorstwach zgodny z ISO 9001: 2015, zapewnia niezmiennie wysoką jakość produktu w zakładzie w Czarnkowie.